Zdrowy kręgosłup i zdrowe stawy. Czy jedzenie ma znaczenie? – konferencja zdrowia w Krakowie

10 maja w Krakowie zorganizowałam kolejną konferencję Kampanii Społecznej Żyję Świadomie.

Ponownie mieliśmy przyjemność gościć fantastyczną prelegentkę, Alicja Sójka, która do zdrowia podchodzi holistycznie. Jest psychodietetykiem, psychologiem, naturopatą. Dziękujemy za wspaniały przekaz i mnóstwo wiedzy????

Głównym tematem był „Kręgosłup i stawy-czy jedzenie ma znaczenie?”, ale poruszone zostały również inne tematy.


Konferencja Zdrowy Kręgosłup i stawy
Żyję świadomie Zdrowy Kręgosłup i stawy
Uczestnicy dowiedzieli się jak stan kręgosłupa wpływa na inne narządy ????

Pani Alicja pokazała, że kręgosłup ma ogromny wpływ na nasze zdrowie ogólne. Podkreśliła jak zły stan poszczególnych kręgów może wywoływać różne dolegliwości w naszym organizmie.  Dowiedzieliśmy się, że to między innymi właściwe odżywianie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia kręgosłupa i stawów. Dlatego tak ważne jest dbanie o zrównoważoną, odpowiednio urozmaiconą dietę i doposażanie organizmu w witaminy i minerały.

Dlaczego? Ponieważ niedobory witamin i minerałów, takich jak np. witamina D, witamina B12 czy magnez, mogą prowadzić do osłabienia kości i stawów. To zwiększa ryzyko wystąpienia osteoporozy oraz innych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Równie ważna jest aktywność fizyczna i picie odpowiedniej ilości wody. Podczas konferencji, Pani Alicja poruszyła również temat pasożytów i ich wpływ na nasze zdrowie. Pasożyty mogą wywoływać różnego rodzaju problemy, w tym zmęczenie, bóle mięśni i stawów, zaburzenia trawienne czy osłabienie układu odpornościowego. Ich obecność może również mieć negatywny wpływ na stan naszego kręgosłupa i stawów, przyczyniając się do nasilania bólu i ograniczenia ruchomości. Ważne, żeby przynajmniej dwa razy w roku pozbyć się niechcianych lokatorów.????

Warto świadomie i mądrze dbać o swoje zdrowie i swój kręgosłup, pamiętając, że zdrowy kręgosłup to zdrowy organizm!

Żyję świadomie konferencja Zdrowy Kręgosłup i stawy Alicja Sójka
Żyję świadomie konferencja Zdrowy Kręgosłup i stawy
Na konferencji gościliśmy również fantastyczny zespół World Healthy Living Foundation Norbert Janeczek Paulina Janusz Katarzyna Nurkowicz Dorota Celczyńska dzięki któremu rozwijają się kolejne projekty fundacji.

Zapraszamy na stronę https://whlf.eu/ gdzie znajdziecie dużo wiedzy jak zadbać o swoje zdrowie oraz informacje o kolejnych konferencjach.

Zapraszamy też na stronę https://swiadomoscprocentuje.pl/, gdzie możecie zapisać się do bezpłatnego programu „Świadomość Procentuje” dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli

Świadomość procentuje
Żyję świadomie konferencja Zdrowy Kręgosłup i stawy

Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w zorganizowaniu tej konferencji a uczestnikom za wspaniałą atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *